Competition: Hillhouse Cup

Venue: Old Course, Royal Troon

Date: Sunday, 15 May 2022

 

07:30: Barry O’rourke (Loudoun)

07:30: Iain Brown (Largs)

07:30: Alistair Belford (Prestwick St Nicholas)

 

07:40: Colin Berry (Loudoun)

07:40: Bruce Callow (Kilmarnock Barassie)

07:40: Scott Davidson (Largs)

 

07:50: Robert Long (Ayr Belleisle)

07:50: Colin Goudie (Tam O’Shanter)

07:50: Craig Telfer (Turnberry)

 

08:00: Grant Bett (Glasgow Gailes)

08:00: Aidan Long (Ayr Belleisle)

08:00: Scott Hannah (Prestwick St Cuthbert)

 

08:10: Stuart White (Girvan)

08:10: Keith Hamilton (Royal Troon)

08:10: Steven McEwan (Caprington)

 

08:20: Joe McSorley (Prestwick St Cuthbert)

08:20: Cameron Aitken (Largs)

08:20: Richard Bremner (Prestwick St Cuthbert)

 

08:30: Daniel Gaya (Royal Troon)

08:30: Jamie McKinnon (Caprington)

08:30: Lewis Higgins (Ardeer)

 

08:40: Stewart Russell (Royal Troon)

08:40: Greg Cathie (Irvine)

08:40: James McCullagh (Kilmarnock Barassie)

 

08:50: Max Barclay (Ayr Belleisle)

08:50: Stuart Miller (Kilmarnock Barassie)

08:50: Blair Morton (Royal Troon)

 

09:00: Ross Caddis (Kilmarnock Barassie)

09:00: Harvey McDonald (Turnberry)

09:00: Steven Stamper (Turnberry)

 

09:10: Sandy Walker (Kilmarnock Barassie)

09:10: Tommy McInally (Loudoun)

09:10: Gordon Mutter (Royal Troon)

 

09:20: Ross Finlay (Western Gailes)

09:20: James Cassidy (Western Gailes)

09:20: Robbie Stewart (Troon Portland)

 

09:30: David Vennard (Western Gailes)

09:30: Euan Mackenzie (Royal Troon)

09:30: Scott Brown (Turnberry)

 

09:40: George Robertson (Irvine)

09:40: Dylan Cairns (Royal Troon)

09:40: John Rushbury (Royal Troon)

 

09:50: John Haggarty (Loudoun)

09:50: Joe Gilligan (Troon Portland)

09:50: Mark Watt (Prestwick St Cuthbert)

 

10:00: Dominic Booth (Turnberry)

10:00: Stephen Murray (Troon Portland)

10:00: Kevin Thomas (Prestwick St Cuthbert)

 

10:10: Ben Gibson (Kilmarnock Barassie)

10:10: Michael Smyth (Royal Troon)

10:10: Jason Butler (Ardeer)

 

10:20: Stuart Brown (Loudoun)

10:20: David Robertson (Prestwick St Cuthbert)

10:20: Chris Bone (Loudoun)

 

10:30: David Currie (Royal Troon)

10:30: Jay Houston (Prestwick St Nicholas)

10:30: Harvey Broadfoot (Troon Welbeck)

 

10:40: Paul Moultrie (Royal Troon)

10:40: Steven Gillies (Prestwick St Cuthbert)

10:40: Adam Sweeney (Prestwick St Cuthbert)

 

10:50: Paul McKellar (Royal Troon)

10:50: Cameron Paul (Rowallan)

10:50: Kevin Clarke (West Kilbride)